top of page

Lipiec w pracowni

17 cze 2022

W lipcowe soboty spotykamy się wakacyjnie na trzech warsztatach plastyczno przyrodniczych. Zapraszamy dzieci w wieku 5-12lat.

Pracownia ,, Portrety Roślin" serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5 - 12 lat na bezpłatne warsztaty:

,,BLISKO ZIEMI"25 czerwca ( sobota)godz.16:00 -17:30

W pracowni każdy stworzy płaskorzeźbę na kształt skamieliny. Użyjemy do tego naturalnych materiałów; kamieni, roślin, muszelek i... swojej wyobraźni. Z pędzlami w rękach będziemy wyobrażać sobie, że jesteśmy geologami, którzy odkrywają tajemnicze znaleziska i odczyścimy swoją ,, skamielinę" z piasku.

Po twórczej pracy czeka na każdego niespodzianka - oczywiście do odkrycia !


,,DZIKI PIÓRNIK"9 lipca (sobota)godz.16:00-17:30

Natura jest źródłem wielu naturalnych materiałów, które możemy użyć do twórczej zabawy.Zobaczycie jak wiele z nich można znaleźć w lesie lub ogrodzie. Podczas warsztatu będziemy eksperymentować z nimi : gnieść,skrobać, rozcierać i mielić.

Własnoręcznie wykonamy : pędzle, pisaki, kredki, a nawet farby, bo w każdej roślinie kryje się barwnik.

Kiedy ,,dzikie piórniki" będą gotowe przetestujemy je, spontanicznie malując i bawiąc się.Tego dnia będziemy mieli pełne ręce roboty !


,,POCZTÓWKI Z ŁĄKI"23 lipca (sobota)godz.14:00-15:30

Każdy z uczestników posługując się naturalnymi technikami plastycznymi wykona kilka obrazków: na papierze i na płótnie. Użyje do tego roślin zebranych na łące. Będziemy je odciskać, nanosić na papier, wydobywać z nich barwniki, a na końcu podziwiać nasze prace !

​Zapisz się na zajęcia: pracowniaportretyroslin@gmail.comtel:501 215 708​Warsztaty odbędą się w Pracowni ,,Portrety Roślin"ul. Miłego Dnia 29 05-462 Izabela

Warsztaty przyrodniczo - plastyczne ,,Dzika Pracownia" finansowane są ze środków Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie w ramach działania ,,Świetlik"

bottom of page